Helyreállítás Magyarországi Pártja


 

Habena Imperium Coniunctio Spes Obsisto Sepelio

Habena
Kormányozni
Imperium
Uralkodni
Coniunctio
Egyesíteni
Spes
Reményt adni
Obsisto
Szembeszállni
Sepelio
Végetvetni

 

 

Megint zavar van némely fogalmakban. Kénytelen leszek ismét egy népszerűtlen bejegyzést írni.

 

Elöljáróban: az a kedves hölgy, akinek nem tetszett a a Gyurcsány-féle demonstrációval egybekötött léböjtkúráról szóló írásom, ma az küldte nekem privátim e-mailben, hogy "tagtoborzás, nem is olyan rossz", talán rám gondolva. Vagyis hatásvadászatból írtam, amit írtam. (Megpróbáltam megtudakolni, hogy ért ette, de nem válaszolt. Ha nem így értette, akkor bocsánatot kérek, mindenesetre ezt sem árt tisztázni, ezért folytatom a megkezdett gondolatsort.) Soha, semmit nem írok hatásvadászatból. Tagtoborzásból meg végképp nem, ennek eddig épp az ellenkezőjét mondták rám, joggal. Ha valaki nem olvassa el, amiket ide írok, akkor vessen magára, ha nem érti. Felteszek ugyan kevéssé sikerült dolgokat is, de ez sem tagtoborzás, hanem a portálon kívüli egyetlen jelenléti fórumunkon való jelenlét demonstrálása. De ezt is leírtam már számtalanszor. Ha valakinek nem tetszik valami, én ugyan rá nem fogom kényszeríteni, hogy elolvassa. Arra meg, hogy belépjen...különösen "toborzással"...addig, ameddig tele van a feje zavarosnál zavarosabb definíciókkal, és elképzelésekkel...ha ilyennek ismert meg, akkor szégyellem magam, mert úgy látszik, nem tudok magyarul.

 

Régebben már leírtam, hogy nagyon kevés kivételtől eltekintve - ilyen a teljesen semleges és elképesztően unalmas, viszont a szándékoknak és nézeteknek tökéletesen megfelelő nevű Helyreállítás Magyarországi Pártja - a félrevezetés már a politikai pártok NEVEINÉL elkezdődik. Fiatal (?) Demokraták (?) Szövetsége (?) - Magyar Polgári (?) Szövetség (?), Kereszténydemokrata (?) Néppárt (?), Magyar Szocialista (?) Párt, Jobbik (??) Magyarországért Mozgalom, Lehet Más a Politika (?), Szabad (?) Demokraták (?) Szövetsége (?), hadd ne folytassam, csak a legújabbal: Demokrata Koalíció. Lefordítom: népuralmat megvalósítani akaró politikai egyesülés, szövetség. A koalíció szót igazából politikai pártokra szokták használni, amelyek például kormányalakítás céljából egymással szövetségre lépnek. De ne foglalkozzunk most ezzel. A DK a Fiatal Demokraták Szövetsége más szavakkal, mínusz Fiatal. Mondjuk, reálisabbak saját életkorukat tekintve, amely a Fidesz vezetőiével nagyjából megegyezik. DEMOKRATA PÁRT NINCS. Fából vaskarika. Ugyanúgy nincs, ahogyan népuralom sincs. Már csak azért sem lehet, mert a politikai párt lényege (dehogy lényege, csak ezért juttatják hatalomra), hogy a választópolgárok egy kisebbsége (ld. voksok számítása, különösen a következő magyar választásokon) véleményét az összes választópolgárra ráerőltesse. A gyakorlatban pedig ebből MINDIG az lesz, hogy a mandátum lejártáig néhány ember (az illető párt prominensei) akarata érvényesül. A továbbiakban ez az állapot meghosszabbodik, vagy a hatalom átkerül másik néhány ember kezébe. (Az egyszerűség kedvéért a kulisszák mögötti részt most úgy tekintjük, mintha nem volna.) Ennélfogva a Demokrata Koalíció pár ember szövetkezése a hatalom megragadására. Szó nincs sem demokráciáról, sem koalícióról. Még akkor sincs szó, ha az ő fejük ugyanolyan zavaros, mint azoké, akik bedőlnek nekik.

 

Amit tisztázni kellene, az a köztársaság-demokrácia, a baloldal gumicsontjai. "Lesz még Magyar Köztársaság!" "Demokráciát!" Ezeket úgy használják, mintha egymás szinonimái volnának. Pedig nem azok. A köztársaság úgy viszonylik a demokráciához, mint a rovar a bogárhoz. Vagy mint a fejlődés az evolúcióhoz. Minden bogár rovar, de nem minden rovar bogár. Minden evolúció fejlődés, de nem minden fejlődés evolúció. Minden demokratikus társadalmi rend köztársaság, de nem minden köztársaság demokrácia. A köztársaság - nem fejtem ki, majd elolvassátok A jó királyban - egy azonos nézeten levőkből álló csoport mindenkire vonatkozó uralma. Hogy ez a csoport milyen széles társadalmi réteget/rétegeket ölel fel, és kikből áll, már egy másik kérdés. Ezért aztán megkülönböztethető arisztokratikus köztársaság, munkás-paraszt (nép)köztársaság, polgári köztársaság, és demokratikus, tehát össznépi köztársaság. Mindegyik köztársaság. Mindegyik. Egyik sem monarchia, más meg nincs. Előbbiek alapján Magyarország mindaddig, ameddig monarchia nem lesz, köztársaság marad. Még akkor is az marad, ha autokráciává alakul, mert ez az autokrácia, kvázi diktatúra, szemben mondjuk a királysággal, nem önmagából eredezteti a hatalmát, hanem egy rétegből (például a polgárságból), amire támaszkodik. Az ún. alaptörvényről, ami szintén ennek határozza meg az államformát (helyesen), már ne is beszéljünk.

 

Az arisztokratikus köztársaság azt jelenti, hogy a hatalom birtokosai az arisztokraták köréből kerülnek ki. NEM az arisztokraták, csak valaki(k) közülük. Ugyanígy a többinél is. Ha "demokrácia" alatt azt értjük, hogy a hatalom birtokosa bárki lehet, akkor van demokrácia. Csak az a baj, hogy nem ezt értik alatta. És persze a legnagyobb baj, hogy TÉNYLEG bárki lehet a hatalom birtokosa. Ugye, erre mondják, hogy nem csak látni, ÉREZNI is kell? Hát érezni is lehet.

 

Közben rájöttem, hogy a hölgy tényleg úgy értette (félre), ahogy én értettem. Akkor nem volt felesleges a második bekezdés.

 

2012.09.12.

Who knows, who cares for me?

A mi igazságunk nem a jobboldal vagy a baloldal igazsága!

 

 

A mi igazságunk, a PRÉDA igazsága!

"Viribus unitis" egyesült erővel

Politika-társadalom-ember | A hazugság messze eljuttat, de vissza sohasem. (közmondás)

Vallás-hit-filozófia | "Csak egy hősiesség van a világon: olyannak látjuk a világot, amilyen és szeretjük." (Romain Rolland)

Élet-lélek-gondolat | Amit nem fog kezed, szád hiába várja. (közmondás)

Írások

Kommentek:

Archív-írások 1