Helyreállítás Magyarországi Pártja


 

Habena Imperium Coniunctio Spes Obsisto Sepelio

Habena
Kormányozni
Imperium
Uralkodni
Coniunctio
Egyesíteni
Spes
Reményt adni
Obsisto
Szembeszállni
Sepelio
Végetvetni

Vannak még olyan emberek, akik bizonyos értelemben tisztán látnak. Más értelemben nem látnak tisztán, de ez ugyanannyira az én véleményem róluk, ahogy az övék is hasonló rólam. Nem baj. Az első lépést megtettük. Van valami közös bennünk. Legalább a helyzetértékelés. Legalább? Elég sok ez.

Leninről olvastam egyszer egy gyakorlati kérdéssel kapcsolatban, hogy "mint mindig, most is magára maradt a véleményével." Lenin életében egyáltalán nem volt az a földöntúli tekintély, akit Sztálin csinált belőle HALÁLA UTÁN. Tulajdonképpen már életében, SZELLEMI halála után. Sztálin ennek a nagymestere volt, még saját magát illetően is. "Nem, én nem vagyok Sztálin elvtárs" - mondotta egy ízben. És valóban: ő Dzsugasvili volt. Sztálin elvtárs az volt, akit az emberek annak HITTEK. Akit annak AKARTAK hinni.
Szinte kizárólag Lenin kardoskodott a háború befejezése mellett. Ő mondta, hogy a breszt-litovszki békét MINDENÁRON meg kell kötni. Trockij, az okos Trockij - a zsidó ész, ahogy Bunyin írja - úgy vélte, elkvaterkázhat kicsit a németekkel, kiad néhány brosúrát, és bezárja a boltot. A többiek úgy vélték, előbb-utóbb mindenütt - Németországban is - kitör a világforradalom, addig meg csak kibírják valahogy. És Leninnek lett igaza.
Különben a huszadik század nagy diktátorai közül az oroszok voltak az egyetlenek, akiknek humorérzéke is volt. Lenin épp a német forradalomról mondotta, hogy nem megy egyik napról a másikra. "A német forradalmak azért olyan nehézkesek, mert a munkások, amikor elindulnak tüntetni, előbb peronjegyet váltanak."

E tekintetben még Vlagyimir Iljiccsel is vállalom a közösséget. 2013 végének Magyarországán is egyrészt mindenki azonnal akar mindent, másrészt ezt egy illegitim, napról napra változtatott, ELLENÜK DOLGOZÓ jogrendet betartva kívánják elérni. (Még a politikai szókincs - halandzsa - is közös.) Lassan, mint a csiga, egymással huzakodva, idejük egyetlen percét sem szentelve egyetlen cselekedetük megalapozására sem. Nem az a megalapozás ugyanis, hogy konstatáljuk, valami nem tetszik. Nem az a megalapozás, hogy gyermeteg és néha gusztustalan happeningeket találunk ki, magunk megláncolását, éhségsztrájkot, szobordöntést, bábuakasztást, székházfoglalást. Egyrészt ezeknél sokkal keményebb dolgokra volna szükség, másrészt, ez már csak a taktika. És még valaki ezek közül hibáztatja Orbánt?? Hiszen ő - a másodikat soha nem fogja elismerni - többször is meglépte. 2002 júliusában is - Erzsébet-hídi csata -, 2006 őszén is. Orbánnak volt - van - egy egyszerű, világos alapelve: a hatalom akarása. Wille zur Macht. Nietzsche szellemi háttere nélkül persze (sőt Nietzsche gondolataival épp ellentétesen, mert itt a hatalom akarásának a KÉNYSZERÉRŐL van szó, egy pszichiátriai kórképről, nem a felsőbbrendű ember természetes törekvéséről), de ettől még egyszerű és világos. (Mindenki számára világos kellene, hogy legyen, hogy mégsem az, már az Ő pszichikumuk problémája.)
2013 baloldali ellenzékénél semmi ilyesmiről nincs szó. Talán Gyurcsányt kivéve, de ő - természetesen az én véleményem szerint - nem a hatalmat akarja. Ő a középpontban szeretne lenni. Ő FONTOS akar lenni. Talán még történelmi alak sem. Egyszerűen csak fontos, a maga korában, a maga elvei szerint. Még a mártír-szerep se lenne idegen tőle. A hatalom elvesztése, vagy nem megszerzése, ami Orbánra nézve csapás, Gyurcsányra nézve semmiség. Az ő gyenge pontja a damnatio memoriae, a "feledésre ítélés". Ha senki nem foglalkozik vele. Ha elveszti az illúziót, hogy meghatározó módon befolyásolhatja az eseményeket. Bármit is mond magáról, Orbán az igazi materialista. Lehet, hogy - vele ellentétben - Gyurcsány annak tartja magát, mégis távol van tőle. Őt nem a kézzelfogható dolgok - a hajbókolás, az anyagiak - érdeklik, legalábbis - különösen utóbbiak - a politika szintjén nem. Őt az ELISMERÉS érdekli. Belőle tökéletes forradalmár válna. Tökéletes idealista. Orbánból tökéletes zsarnok, egyéni "szerencsétlensége", hogy ehhez nem jó időben és/vagy helyen született.
Így keresztapa lett belőle.

Nagyon kevés embert ismerek, aki mielőtt bármihez hozzáfogna, megpróbálja a cselekedeteit - mondandóit - megalapozni. Nem pufogtat mindenfélét - ami épp eszébe jut - a levegőbe. Gondolkodik előtte. Geri Tibor barátom közülük való. (Nagy megtiszteltetés volna, ha azt írhatnám, KÖZÜLÜNK, de én ilyet nem írhatok, mert MAGAMRÓL is írnám. Ezt pedig nem az én dolgom eldönteni.)
Némely - alapvető, legalábbis számára alapvető - kérdésben pontosan az ellenkezőjét állítjuk. Más dolgokban meg nem. Szerintem én vagyok konzekvens, szerinte ő. És? Ha már EGYVALAMIBEN érintkezik a gondolkodásunk, akkor - e tekintetben - egy csónakban evezünk. Akkor már van értelme a párbeszédnek. Sőt, az együttműködésnek is, amennyiben a sors úgy hozza.
Most véletlenül akadtam egy neki címzett hozzászólásra. Mindazok között, akik elvetik az úgynevezett "Alaptörvény"-t, nagyjából egyedül maradt. Mindazok közül, akik "baloldalon" látják a megoldást, lassan szintén. Már csak azért is, mert ő nem klasszikus értelemben vett baloldali. Hogy is írtam MAGUNKRÓL? A "modern" gondolkodás elsősorban - mind inkább elsősorban - anyagiakban gondolkodik. Anyagban. Mennyiségben a minőség helyett. A mai korról nem az mondható el, hogy felcserélődtek a prioritások, hanem hogy nem léteznek. Nincs minőség. Nem szempont. Már csak mennyiség van, ami - ez az engelsi gondolat tévedése - NEM csap át minőségbe. Mennyiség marad. Olyan, mintha valaki egy százötven kilós, percről percre hízó nővel úgy akarna szeretkezni, hogy a nő van fölül.
A horizontális szemlélet lényege, hogy EGYETLEN egyenes mentén mozgok. "A"-ból "B"-be egyetlen egyenes mentén akarok eljutni. Ez az egyenes pedig az anyagi világ. "A" jellemzője, hogy ott "rosszabbul" élek, "B" jellemzője, hogy ott "jobban". Mi is el akarunk jutni "A"- ból "B"-be, de először FÖLFELÉ indulunk (a "föl" természetesen képletes), s csak ONNÉT lefelé. Egy HÁROMSZÖGET képzeljen el a kedves Olvasó, ahogy első esetben egy szakaszt. A szakasz - hadd játsszak kicsit - a KÍGYÓ sematikus rajza is lehet (amikor Mózes a pusztában úgy hárított el egy csapást, hogy egy sematizált rézkígyót tűzött egy póznára, írja Müller Péter a Kígyó és kereszt-ben, voltaképpen KERESZTET csinált). A háromszög... ha járt már a nyájas Olvasó keresztény templomban, könnyen kitalálhatja, minek a szimbóluma.
Csak egy szemet kell beleképzelnie.

"Vicc amit művelsz. Te nem egységet generálsz tevékenységeiddel, hanem egyértelműen bomlasztasz mindent, ami civil!! Saját magad járatod le úgy, hogy eszméd helyes, csak a 'toronyban' van némi gond. Lelked rajta... Sarazz, hazaárulózz kedved szerint. Irántad érzett tisztelet ledobva.. marad a szánalom" - írja Tibornak a hozzászóló. Én ugyan megkérdőjelezném mind a "civil", mind a "hazaárulózás" kifejezéseket, de most nem akarok ezzel foglalkozni. A "bomlasztással" viszont igen. "Solve et coagula", "Oldj és köss", hangzik az alkímia alapelve. Köss, de előbb: OLDJ. A nem megfelelő - ha tehetem, kerülöm a "jó", ezért a "rossz" használatát is - kötéseket előbb FEL KELL OLDANI. Ha ez bomlasztás, akkor bomlasztás. Ha egy házat rosszul - vagy egyáltalán nem - alapoztak meg, és/vagy rosszul építik, azt LE KELL BONTANI. Nem toldozni-foltozni, hanem le kell bontani, és ÚJRA KELL ÉPÍTENI. E tekintetben minden vita értelmetlen. Ezt vagy belátja valaki, vagy nem látja be. Még időt sem vesztünk vele. Azt éppen azzal veszítjük, ha az előbbit nem tesszük meg. A ház akkor is össze fog dőlni, akkor is elölről kell kezdeni az építkezést, csak KÉSŐBB. "Miért nem lehet mindent, MOST AZONNAL, abból kiindulva, ami van?"
Mert nem lehet.
Csak.

És akkor hadd idézzem Geri Tibor véleményét az ún. "ellenzéki" szervezetek nagy részéről. "Aki ért hozzá, az csak ránéz egy ilyen szervezet alapelveire, és már tudja is, ki hozta, hozatta létre. Látom, hogy az ilyen mozgalmak, szervezetek létrehozásával foglalkozó háttérszervezetek elemzői fejlődnek, a Szoli alapelveit 5x írták át, de hiába fejlődnek, ordít róluk, amit egy tisztán gondolkodó ember azonnal lát...."
Végül hadd idézzem, akit ő idéz: ".....Valójában csak a hatalom által létrehozott (szondázzák a népet, ha új irányra van szükség, létrehoznak a csoport számára elfogadható illúziót sugárzó pártokat), általa felkínált lehetőségek közül lehet választani. (Erősödik a nemzeti érzelem- jobbik. Rengeteg kiábrándult hiteles- devizás-pártok. Ilyen- olyan ígéretekkel, a pszichológia segítségével a saját maga "ellen létrehozott" mozgalom, párt élére állva a háttérben, továbbra is gond nélkül gyakorol hatalmat az emberek felett.) Ha látod, hogy az emberek elégedetlenek, hozz létre egy ellenlábas csoportot, állj az élére, és az emberek csak azt fogják tenni, amit te mondasz nekik... "

A következő írásban befejezzük az Együttműködés-t.

2013. 12. 02.

 

Who knows, who cares for me?

A mi igazságunk nem a jobboldal vagy a baloldal igazsága!

 

 

A mi igazságunk, a PRÉDA igazsága!

"Viribus unitis" egyesült erővel

Politika-társadalom-ember | A hazugság messze eljuttat, de vissza sohasem. (közmondás)

Vallás-hit-filozófia | "Csak egy hősiesség van a világon: olyannak látjuk a világot, amilyen és szeretjük." (Romain Rolland)

Élet-lélek-gondolat | Amit nem fog kezed, szád hiába várja. (közmondás)

Írások

Kommentek:

Archív-írások 1