Helyreállítás Magyarországi Pártja


 

Habena Imperium Coniunctio Spes Obsisto Sepelio

Habena
Kormányozni
Imperium
Uralkodni
Coniunctio
Egyesíteni
Spes
Reményt adni
Obsisto
Szembeszállni
Sepelio
Végetvetni

"Meg kell érteni a népnek az alábbiakat:
A demokrácia alapja a pártok szabad egyenlő feltételek mellett való működése. Aki a pártokat támadja, az a demokráciát támadja.
Pártok nélkül, nem lehet demokrácia.
Demokrácia nélkül nem létezhet igazságosság.
Pártok nélkül a nép ki van zárva a hatalom gyakorlásából, mert azt, csak a pártokon keresztül teheti.
A parlamentáris demokráciánál igazságosabb, a nép jólétét biztosító államvezetést, még nem találtak föl. Ezt bizonyítja kb. 500 éves működése."

Az előző íráshoz csaptam volna, de aztán nem akartam keverni. Pedig ott is lett volna létjogosultsága.
- A "demokrácia" azt jelenti, hogy a nép (démosz) uralma (kratosz). A "párt" azt jelenti, hogy VALAKIK pártja. Valakiké, akik valamiben egyetértenek. Ebből az következik, hogy a többieknek NEM pártja. A nép egy részének uralma volna a nép uralma?
- Demokrácia sem pártokkal, sem pártok nélkül nem lehet. VALAMI lehet, amit ekként neveznek, s ez a valami történelmi koronként más és más. Sőt, történelmi korokon belül is. Nálunk például a parlamenti többség szerint demokrácia van.
- Igazságosság annyiféle lehet, ahány nézőpont. Végtelen sokféle igazságosság lehet. Megfeleltetés kérdése. Ha azt mondjuk, hogy a demokrácia - ti. az általunk ekként nevezett rendszer - alaptulajdonsága az igazságosság, akkor valóban nem lehet demokrácia nélkül igazságosság. Magyarország tehát az előbb említett parlamenti többség véleménye alapján tökéletesen igazságos ország. Egy svájci nyilván másként vélekedne. Egy muzulmán vallású svájci demokrata pedig Svájcról vélekedne másként.
- A nép mindig ki van zárva a hatalom gyakorlásából, mert nem személy. KÉPVISELŐIN keresztül gyakorolhatja a hatalmat, a képviselő pedig egyáltalán nem szükséges, hogy bármely párt tagja legyen. Ez se tökéletes leírás, de még mindig jobb, mint amire reagáltam. Piroska Józsi barátomnak még annyit tennék hozzá, hogy bármilyen pompás étket, amit készít, megehet rajtam keresztül. Ő megfőzi, én pedig képviselem őt az asztalnál.
- 500 éve - amennyiben erre gondolt a kedves posztíró - Angliában VIII. Henrik uralkodott. (Stuart) I. Károly lefejezésére 1649. január 30-án került sor, 367 éve. De az a parlamentáris MONARCHIA, ami az Egyesült Királyság mai államformája, még innét is messze volt, a korabeli "köztársaságokra", azaz kvázi-monarchiákra, úgymint Velence, Firenze, pedig remélem, nem akarta rásütni ezt az ostobaságot. Ötszáz éves parlamentáris demokráciáról nem ír a bédekker, de még újkori (nem parlamenti) demokráciáról is legfeljebb kétszáz évesről. S hogy ez a nép legnagyobb jólétét biztosítaná? Ez volna a legigazságosabb? Önök úgy látják, hogy ami itt az utóbbi huszonhat évben történt, az ez? Vagy Közép- és Kelet-Európa többi országában? Jobban élünk, mint (arányítva) a Monarchiában? Vagy mint Horthy alatt? Sőt, mint Kádár alatt? Nagyobb az igazságosság? Igazságosabb az elosztás? KEVESEBBET HAZUDNAK? De vizsgálhatják akármelyik sorstárs országot is. És senki ne jöjjön nekem se Skandináviával, se a Németalfölddel, se Svájccal. Other voices, other rooms.

Ach, du lieber Augustin, hogy német tudásomat is fitogtassam.

2016. 02. 15.

 

Szerző: 
Gaál Péter

Who knows, who cares for me?

A mi igazságunk nem a jobboldal vagy a baloldal igazsága!

 

 

A mi igazságunk, a PRÉDA igazsága!

"Viribus unitis" egyesült erővel

Politika-társadalom-ember | A hazugság messze eljuttat, de vissza sohasem. (közmondás)

Vallás-hit-filozófia | "Csak egy hősiesség van a világon: olyannak látjuk a világot, amilyen és szeretjük." (Romain Rolland)

Élet-lélek-gondolat | Amit nem fog kezed, szád hiába várja. (közmondás)

Írások

Kommentek:

Archív-írások 1