Helyreállítás Magyarországi Pártja


 

Habena Imperium Coniunctio Spes Obsisto Sepelio

Habena
Kormányozni
Imperium
Uralkodni
Coniunctio
Egyesíteni
Spes
Reményt adni
Obsisto
Szembeszállni
Sepelio
Végetvetni

Mert ha Orbán a magyar Churchill, akkor Churchill az angol Orbán volt. Legyen. Nézzük akkor végig - nagy vonalakban - Churchill életét így.

Fiatalon először lelkes híve volt a szudáni és búr háborúknak és a birodalmi gondolatnak. A Parlamentbe bekerülve a német orientáció támogatója lett. A Birodalom felosztását követelte és a hadsereg leszerelését. Egyetlen alkalmat nem mulasztott el David Lloyd George ostorozására. Az első világháború alatt semmiféle tisztséget nem vállalt.
Az első világháború után politikájában gyökeres fordulat állt be. Lloyd George legnagyobb hívének és utódjának vallotta magát. A Hitlerrel egyezkedő Chamberlaint beszédeiben mélyen megvetette. Utcai randalírozásokat szervezett megbuktatására. Amikor ez sikerült, és - még békeidőben - ő lett a miniszterelnök, egyik első ténykedéseként - mint meghaladottat - eltörölte a Magna Chartát és a történeti brit alkotmányt, helyébe saját alkotmányát, a Magnus Churchillust helyezve. Második ténykedéseként - a német - Szász-Coburg - eredetű király helyett először Michael John Peter Howard olimpiai ezüstérmes vívót ültette a trónra, majd amikor a vívóról kiderült, hogy még a "king" szót sem tudja helyesen leírni, régi iskolatársával, Leo Amery-vel váltotta fel. Leo fia, John ugyan Hitlerrel rokonszenvezett, Berlinből is közvetítették a beszédét, de ő megnyugtatta, hogy senki nem felelős a felnőtt gyermekeiért. A biztonság kedvéért azért az újdonsült király kitagadta a fiát, és ezzel mindenki napirendre is tért a dolog felett.

Woodstock, Churchill szülővárosa soha nem látott fejlődésnek indult. Először a kilencvenezer néző befogadására alkalmas Wembley Stadion pontos mását építették fel, mellé egy kastélyt a Woodstock United utánpótlásának. A Woodstock Academy élén Churchill régi szabója állott, aki egyúttal Woodstock polgármestere és a környék legnagyobb földesura is lett. A British Railways külön szárnyvonalat épített ki a Blenheim kastély, a polgármester kastélya és a Woodstock Academy között, a British Airways pedig repülőteret létesített, Georg Friedrich Händel Airport néven.
Már 1934-től plakátok lepték el London utcáit. "Ha az Egyesült Királyságba jössz, tiszteletben kell tartanod törvényeinket!" Minden színháznak kötelezővé tették Shakespeare A velencei kalmár-a műsoron tartását. A doveri parton szögesdrót kerítést húztak fel, a repülőtéri hatóságokat és a Home Fleet-et utasították az összes zsidó származású menekült azonnali visszatoloncolására. A tankönyvek szerzőit kötelezték, hogy Arthur Balfour nevét csak az "idegenszívű" jelzővel ellátva írhassák le, a Westminster Katedrálisban bevándorlásellenes prédikációkat tartottak, Canterbury érseke pedig személyesen fejtette ki a Biblia és a menekültek befogadásának ellentétét.

A háború kitörésekor eleget téve szövetségesi kötelezettségeinek, egy százötven fős utászalakulatot küldött Franciaországba. Az Egyesült Államoktól Anglia védelmére folyósított kölcsönökből felújított néhány régi halászhajót, a munkálatokat Harrow iskolai osztálytársai, illetve azok családtagjai végezték, a legnagyobb közmegelégedésre. A hadiflotta fő beszállítója Mr. Henry Poole, a szabó-polgármester lett, aki időközben telepet létesített a világhírű angol Berkshire hússertés tenyésztésére és hizlalására. Mr. Poole építőipari cége nyerte a RAF repülőtereinek építési tenderét, valamint egy korszerű tengeralattjáró-bázis építési tenderét is. A tizenkét tengeralattjárót Németországtól lizingelték.
A BBC, melynek elnöke Christopher Soames, Churchill lányának vőlegénye lett, "Ez a ti háborútok" címmel rendszeres műsort sugárzott a Csatorna túloldalára. Miután Európát legyűrte a náci túlerő, Churchill, akit a Parlament két ellenszavazattal örökös miniszterelnöknek választott meg, elsőként tett baráti látogatást Berlinben. Megtekintette a zsákmányolt orosz zászlókat, és gratulált Adolf Hitler vezér-kancellárnak a győzelemhez, kifejezve reményét, hogy Anglia, mint Németország régi barátja, részesül a német újjáépítési támogatásokból azoknak a károknak az elhárítására, melyeket a London fölé tévedt három német bombázó okozott.

Az ötvenes években Germániába, az új Németország fővárosába látogatott. Nagy beszédében leszögezte, hogy a jövő nem képzelhető el másként, mint a két árja faj szoros együttműködésével. "Mindannyian Észak szülöttei vagyunk", hangsúlyozta a Gauleiterek vastapsától kísérve.

Az élettel betelve, az angolok rajongó szeretetétől övezve hunyta le szemét Londonban, 1965. január 24-én, 90 éves korában. A király posztumusz generalisszimusszá léptette elő, és a Második Hódító Vilmos kitüntető címet adományozta neki.

2016. 01. 11.

 

Szerző: 
Gaál Péter

Who knows, who cares for me?

A mi igazságunk nem a jobboldal vagy a baloldal igazsága!

 

 

A mi igazságunk, a PRÉDA igazsága!

"Viribus unitis" egyesült erővel

Politika-társadalom-ember | A hazugság messze eljuttat, de vissza sohasem. (közmondás)

Vallás-hit-filozófia | "Csak egy hősiesség van a világon: olyannak látjuk a világot, amilyen és szeretjük." (Romain Rolland)

Élet-lélek-gondolat | Amit nem fog kezed, szád hiába várja. (közmondás)

Írások

Kommentek:

Archív-írások 1